kominki III generacji

WYKORZYSTUJEMY ENERGIĘ ZE SPALIN – OSZCZĘDZAJMY DREWNO

Firma KOMIKOM specjalizuje się w wykonywaniu kominków III generacji (pieco-kominków), korzystając z najlepszych materiałów akumulacyjnych firmy Cebud.

1

Zapraszamy do naszego SALONU KOMINKÓW w celu obejrzenia KOMINKA III GENERACJI W AKCJI !

Wielki postęp i rozwój nowoczesnych kominkowych technik grzewczych prowokuje jednak do postawienia pytania:

  • Czy możliwym stanie się ogrzewanie domu kominkiem, który będzie tak skutecznym i praktycznym źródłem grzewczym, że stanie się on jego podstawowym systemem ogrzewania, a dotychczasowe systemy ogrzewania gazem, olejem czy prądem – staną się jedynie dodatkowym, uzupełniającym ogrzewaniem?
  • Czy możliwym stanie się spełnienie marzeń miłośników przyrody i czystego powietrza – by powrócić do ogrzewania naszych domów ekologicznymi paliwami opartymi wyłącznie na odnawialnych źródłach energii?

Poznając ofertę naszej firmy, przekonacie się Państwo, że nadszedł już ten czas, aby na te pytania odpowiedzieć TAK, to jest już możliwe – ale pod warunkiem, iż będzie to kominek III generacji.

Kominek II generacji składa się z dwóch podstawowych elementów: bryły kominka i wkładu grzewczego

Kominek III generacji składa się już z trzech podstawowych elementów:
bryły kominka – wkładu grzewczego – wymiennika ciepła

Ten właśnie trzeci element – właściwie dobrany – pozwala uczynić z kominka podstawowe źródło ogrzewania domu. W naszej ofercie szczegółowo pokazujemy wymienniki ciepła naszej i zagranicznej produkcji. Będą to wymienniki: konwekcyjne, akumulacyjne i wodne.
Kominek III generacji praktycznie ponad dwukrotnie podnosi sprawność, jest bardziej komfortowy i łatwy w obsłudze gdyż wymaga średnio jedynie 2 – 3 krotnego załadunku na dobę. Jeżeli dodatkowo – co jest cechą charakterystyczną wszystkich kominków budowanych przez firmę CEBUD – zostanie wyposażony w „gorącą” – szamotowo-kaflową bryłę grzewczą to zyska on nie tylko dodatkowe walory estetyczne (piękno kafli) ale nadto stanie się najzdrowszym ze znanych systemów grzewczych bo opartym podobnie jak tradycyjne piece kaflowe na „laminalnym” – czyli wykorzystującym promieniowanie podczerwone systemie ogrzewania zakumulowanym ciepłem.

Powoli odchodzimy już w budowie brył kominkowych od stosowania znanych od lat „cegieł szamotowych” czy „betonów szamotowych” a zastępujemy je, podobnie jak czynią to najlepsze zduńskie firmy zachodniej Europy, ceramiczno szamotową masą najnowszej generacji, o bardzo wysokim ciężarze właściwym i doskonałych parametrach akumulacyjnych i przewodności ciepła pod nazwą „Akubet”.
Kominek – a właściwie to pieco-kominek wybudowany z płyt i masy akubetowej, a ponadto wyposażony w ceramiczno-szamotowy wymiennik ciepła – pozwoli na postawienie w naszych domach rzeczywiście alternatywnego jak i podstawowego źródła ogrzewania domu.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu i myśli technicznej  inżynierów firma CEBUD opracowała swoje własne produkty do techniki grzewczej pieco-kominków i wymienników ciepła, które z powodzeniem dorównują ich zagranicznym odpowiednikom:

  • ceramiczne moduły akumulacyjne ( CMA )
  • akubetowe płyty akumulacyjne do budowy gorących brył ( CPA )
  • akumulacyjny materiał sypki do zalewania form i kafli ( akubet )
  • niepalne płyty izolacyjne ( Pi 800 )
  • nasadowe wymienniki wodne ( OGW )