wkłady grzewcze

 Wkład grzewczy – serce kominka

Kominkowy wkład grzewczy to rozwiązanie pozwalające wykorzystać do 97% energii ze spalania. Tradycyjne paleniska wykorzystują niecałe 20%. Dokonując wyboru wkładu kominkowego należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które pozwolą docenić kominek w przyszłości: komfort, niezawodność, wygląd zewnętrzny, gwarancję, koszt utrzymania. Komikom poleca wkłady grzewcze najwyższej jakości, renomowanych firm takich jak: Spartherm, Austroflamm, Romotop,BeF Home, Unico, KFD, Hajduk, Kratki.pl Marek Bal, Defro Home, Hitze i inne. Montujemy również wkłady grzewcze z płaszczem wodnym, które pozwalają na podłączenie kominka do instalacji centralnego ogrzewania. W ten sposób można także ogrzewać wodę bez dodatkowych kosztów energii elektrycznej. Wykonujemy rozprowadzenia gorącego powietrza pozwalające na ogrzewanie większej ilości pomieszczeń – nawet całego domu. Udzielamy doradztwa w zakresie doboru wkładu do ogrzewanej powierzchni i indywidualnych potrzeb klienta.
Poniżej – prezentacja kilku przykładowych firm produkujących urządzenia grzewcze najwyższej jakości, z którymi  współpracuje Komikom:

spartherm_logoSpartherm od prawie dwóch dziesięcioleci stoi na straży innowacji i jakości. Myślą przewodnią założycieli i właściciela Pana Manfreda Rokossy jest: „Wysoka techniczna jakość połączona z ponadczasowym wyglądem i wysokim poziomem obsługi klienta, godna polecenia i sprawiająca radość”. Spartherm – lider niemieckiego rynku poprzez innowacyjne pomysły i rozwiązania kształtuje wspólnie z przemysłem i działami badawczymi przyszłość swojej branży, a osiągnięcia i niesamowite rezultaty stosuje w seryjnych produktach.
Wkłady Spartherm objęte są 5-letnią gwarancją, z możliwością przedłużenia do 10 lat w ramach Rodziny Spartherm.
Firma Spartherm honoruje gwarancje na swoje produkty zakupione wyłącznie w polskiej (autoryzowanej) sieci dystrybucji.

Przykładowe modele Spartherm:

Brunnner hab_s_300Brunner to rodzinne przedsiębiorstwo, które ma swą siedzibę w regionie Niederbayern na austriacko-bawarskim pograniczu.
Brunner to trwałość i najwyższa jakość. Wszystkie wyroby są konstruowane od początku z zastosowaniem najlepszych materiałów, jakie są dostępne na rynku. Są wykonywane w 100% w Niemczech przez doświadczonych pracowników.
Firma Brunner udziela 2-letniej gwarancji. Jeśli jednak w wkładzie Brunner wystąpi usterka lub uszkodzenie, która zgodnie z warunkami gwarancji producenta dotyczy wad materiałowych lub konstrukcyjnych, a nie części ulegających naturalnemu zużyciu, można skorzystać z gwarancji, która wykracza dalece poza ustawowe minimum.

Przykładowe modele Brunner:

logo-austroflamm

Austroflamm to austriacka firma, która tworzy piece i kominki z troską i miłością. Przez ponad 30 lat nieustanna innowacja to niezmienny cel firmy Austroflamm. Rezultatem tej pracy są piece z wyrafinowaną technologią grzewczą. Paleniska Austroflamm posiadają korpus stalowy, czopuch żeliwny, zastosowano w nich innowacyjne rozwiązania techniczne – ceramiczne wyłożenie komory spalania białym materiałem o nazwie keramott pozwala na zachowanie czystego i jasnego wyglądu paleniska – wszystkie sadze wypalają się i nie pozostają żadne osady.
Materiał ten przewyższa wszystkie inne dzięki wyjątkowym proporcjom między izolacją termiczną a przewodzeniem ciepła. W konsekwencji komora paleniskowa osiąga wyższą temperaturę w krótszym czasie. A to stanowi warunek czystego i ekologicznego spalania. Keramot jest odporny na temperaturę nawet do ok. 1200°C.
Gwarancja: 5 lat na korpus, 2 lata na elementy ruchome: drzwiczki, elementy regulujące dopływ powietrza, prowadnice

Przykładowe modele Austroflamm:

logoCzeska spółka Romotop, sp. z o. o. powstała w 1992 roku, kiedy zaczęły dopiero powstawać kominki nowoczesnej konstrukcji. Romotop dzięki najlepszemu wzornictwu i jakości spalania łatwo znajduje zbyt na rynku rodzimym i zagranicą. Dzięki temu należy dzisiaj do największych europejskich graczy w zakresie rozwoju, innowacji, produkcji i sprzedaży kominków i wkładów kominkowych. Firma Romotop oferuje również doskonałe wkłady z plaszczem wodnym.
Gwarancja: 2 lata na wkład, 5 lat na cały korpus w przypadku montażu przez autoryzowanego przedstawiciela

Przykładowe modele Romotop:

kominki-Bef-Kraków-logoFirma BeF Home, s.r.o. została założona w 1998 roku i jako pierwsza na rynku w Republice Czeskiej rozpoczęła produkcję bardzo popularnych kominków żeliwnych linii Blanzek. Produkcja kominków odznacza się pełną automatyzacją i robotyzacją procesów produkcyjnych. Firma kładzie nacisk na pierwszorzędne opracowanie oraz wybór materiałów i komponentów, natomiast znaczącą część poddostaw do produkcji kominków stanowi wysokiej jakości niemieckie żeliwo.
Firma BeF Home udziela 5- letniej gwarancji.

Przykładowe modele BeF Home:

Logo-DovreFirma Dovre to ponad 70 lat doświadczenia w produkcji wkładów kominkowych oraz piecyków. Przez ten okres urządzenia Dovre wyrobiły sobie markę produktów o bardzo wysokiej jakości, doskonałej stylistyce, łączących nowoczesne rozwiązania techniczne z wieloletnią, norweską tradycją. Stosowane stopy żeliwa gwarantują bezawaryjne ich użytkowanie przez wiele pokoleń. Dovre to również jakość użytkowa. Wyroby posiadają popielniki, ruchome ruszty, szybry, zimne uchwyty itp.
Firma Dovre udziela w sprzedaży 10 lat gwarancji na zakupiony towar.

Przykładowe modele Dovre:

 

Firma DEFRO powstała w 2000 roku, choć jej początki sięgają 1973 roku. Na początku działalności firma zajmowała się świadczeniem usług ślusarsko-spawalniczych. Z czasem oferta firmy objęła produkcję kotłów centralnego ogrzewania. Obecnie jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych w Polsce i jednym z największych w Europie.
Kolejnym etapem działalności firmy jest wprowadzenie do oferty produktowej pieców i wkładów kominkowych z serii DEFRO Home. Produkty te spełniają najwyższą jakość i klasę bezpieczeństwa. Specjalnie zaprojektowane korpusy palenisk uzyskują wysoką sprawność grzewczą na poziomie 83%.
Producent udziela 5 lat gwarancji (ceramiton:2 lata; ruszt: 1 rok; deflektor: 1 rok).

 

logo-kratki


Kratki.pl Marek Bal to znany i ceniony producent wkładów kominkowych powietrznych, z płaszczem wodnym, pieców wolnostojących, biokominków, kratek kominkowych, obudów oraz elementów potrzebnych do montażu kominków. Firma istnieje na rynku polskim od 1998 roku.
Dzięki dynamicznemu rozwojowi i szerokiej gamie produktów szybko znalazła się się w czołówce firm kominkowych w Europie.
Producent udziela 5 lat gwarancji od momentu zakupu wkładu na jego sprawne działanie z możliwością jej przedłużenia do lat 10. Urządzenia Kratki PRO są objęte
10 – letnią gwarancją.

Przykładowe modele Kratki.pl:

unico_logo

Firma Unico to liczący się w Polsce producent stalowych wkładów kominkowych  Unico. Podstawowa produkcja to powietrzne wkłady kominkowe Unico Dragon oraz Hermes (moc od 8 do 16 kW) i wkłady kominkowe z płaczem wodnym Unico Neptun oraz Nemo (moc od 8 do 24 kW).
Producent udziela 5 lat gwarancji. Produkt Unico : Kominki , dzięki swoim walorom technicznym, nienagannej estetyce wykonania – są najlepszą ofertą dla ludzi ceniących najwyższą jakość za rozsądną cenę.

Przykładowe modele Unico:

 

kominki_kfd_logo

logoKFD Sp.z o.o. to polska firma , która została założona w 1996 r. Firma stawia na jakość, rzetelność i profesjonalizm. Ponad 15-letnie doświadczenie, ścisła współpraca z producentami spełniającymi kryteria najwyższej jakości przy optymalnych kosztach produktu oraz ciągłe prace badawczo-rozwojowe sprawiają, że KFD Sp. z o.o. jest postrzegany jako lider na polskim rynku.
Wkłady firmy KFD objęte są 5-letnią gwarancją.

Przykładowe modele KFD:

 

logo ok jpg

Firma Hajduk jest największym w Polsce i Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Dużą część produkcji stanowi export na rynki Unii Europejskiej, jak również do wielu krajów spoza jej granic.
Wkłady kominkowe Hajduk charakteryzuje: trwałość, niezawodność, estetyka oraz precyzja wykonania widoczna w każdym detalu.
Wkłady grzewcze firmy Hajduk są objęte 5-letnią gwarancją.

Przykładowe modele Hajduk:

 

arysto logo

Arysto to polska firma założona w 2002 roku. Oferta producenta obejmuje szeroką gamę palenisk powietrznych i wodnych w różnych wariantach wykonania i wykończenia.
Firma Arysto pomnażając przez lata swój potencjał jest nowoczesnym zakładem produkcyjnym, który obsługuje wyszkolona i doświadczona załoga.
Wszystkie wkłady są zgodne z normami PN-EN 13229:2002 i objęte pięcioletnią gwarancją.
Od 2016 roku producent udziela 10 lat gwarancji na wkłady kominkowe zakupione, podłączone oraz zabudowane przez autoryzowanego dystrybutora.

 

Zobacz również: Wkłady grzewcze „dostępne od ręki”